ukUkrainian ruРусский

Дітей в дитбудинках не може більше 10, для того, щоб їх взяти, треба надати довідку про доходи

Сьогодні, 9 серпня, набула чинності постанова Кабміну від 22 липня 2016 року № 458, якою змінено положення про дитячий будинок сімейного типу і про прийомну сім’ю, повідомляє ЛІГА: ЗАКОН.

Зокрема, передбачено забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї в разі її переміщення в іншу місцевість, наприклад, у зв’язку зі зміною місця роботи батьків, поліпшенням житлових умов, купівлею або отриманням у спадок будинку, квартири, необхідністю лікування батьків або дітей і т. д.

Не допускається одночасне застосування в дитячому будинку сімейного типу або прийомної сім’ї різних форм влаштування дітей.

Встановлена максимальна кількість дітей в дитячому будинку сімейного типу – їх повинно бути не більше 10, з огляду на рідних.

При цьому батьки-вихователі та прийомні батьки зобов’язані забезпечити право дітей на усиновлення.

Закріплена норма щодо влаштування дітей в сім’ї за місцем первинного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою посилення відповідальності громади за дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх житлом, збереження зв’язків з сім’єю.

Батьки-вихователі, прийомні батьки в разі прийому в дитячий будинок сімейного типу, прийомну сім’ю нових вихованців зобов’язані надати довідку про доходи сім’ї за останні півроку (без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) службі у справах дітей за місцем проживання або перебування.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї, не може бути меншим за розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Якщо середньомісячний сукупний дохід менше необхідного, в таку сім’ю не влаштовуються нові вихованці, вона продовжує функціонувати. При виникненні спірних питань вони виносяться на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

У той же час кандидати в батьки-вихователі, прийомні батьки повинні надавати довідку про наявність/відсутність виконавчого провадження щодо боргових зобов’язань з метою запобігання використанню державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на погашення боргів.

 

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

ukUkrainian ruРусский