ukUkrainian ruРусский

від Ради та пасторів Союзу Християнських Церков України «Слово життя»

Причиною цього звернення є необхідність внесення ясності та визначеності у відносини між нашими братствами під час війни Росії проти України.

24 лютого 2022 р. Росія здійснила віроломне вторгнення на територію суверенної України з метою захоплення території, повалення існуючої в Україні влади та встановлення повного контролю над нашою країною та народом. По суті, війна на сході України відбувається з 2014 року, але зараз набула відкритої форми. Сам факт розв’язання агресії, безперервна брехлива антиукраїнська пропаганда, знищення мирних міст, звірства щодо мирних жителів вказують на те, що російський уряд та армія здійснюють щодо українського народу окупацію, розграбування, нелюдське насилля та геноцид.

2 квітня 2022 р. було опубліковано позицію Ради та церков «Слово життя» України щодо військової агресії та відносин між церквами України й Росії. Під церквами Росії ми насамперед маємо на увазі Асоціацію церков ХВЄ „Церкви віри“, яка об’єднує у собі російські церкви руху «Слово Життя». У нашому публічному зверненні та неодноразовому особистому спілкуванні ми закликали керівництво російських церков мати чітко виражену позицію щодо війни Росії проти України, не мовчати про це та вжити конкретних дій, що підтвердять цю позицію. Минуло вже понад 70 днів війни, але, на жаль, ми не бачимо жодних суттєвих зрушень. У той час, як у Росії є багато служителів, які не бояться відкрито називати речі своїми іменами та нести істину, керівництво церков «Слово життя» зайняло дуже обережну позицію, побоюючись мати негативні наслідки.

Минуло вже понад 90 днів війна, але, нажаль, ми не бачимо ніяких суттєвих здвигів. В той час, як у Росії є багато служителів, котрі не бояться відкрито назвати речі своїми іменами та нести істину, керівництво церков «Слово життя» зайняло дуже обережну позицію, побоюючись мати негативні наслідки.

Слід також зазначити, що Асоціація церков ХВЄ „Церкви віри“ є частиною РОСХВЄ. Заяви та дії цього об’єднання сприймаються українськими церквами як заяви та дії руху «Слово життя» Росії. Прикладом цього може бути виступ керуючого єпископа РОСХВЄ С.В.Ряховського на круглому столі в Держдумі Росії 29.03.2022, у якому він недвозначно висловився за підтримку війни, мотивуючи це християнською любов’ю. У його виступі була низка й інших некоректних висловлювань. Подальша спроба С.В. Ряховського дати пояснення своїм словам не містила жодного покаяння та була нікчемною, а заява з цього приводу Духовної ради РОСХВЄ не містила жодної оцінки заявам керуючого єпископа та мала дуже нечітку форму. Усе це свідчить про незмінність моральних та ідеологічних стандартів правління РОСХВЄ та позицію догоджання та страху учасників цього правління.

В умовах воєнного часу, коли на карту поставлено саме існування українського народу, ми не можемо займатись іграми у політкоректність та релігійну дипломатію. Світло є світлом, темрява є темрявою, істина є істиною, а брехня є брехнею. Старші пастори церков «Слово життя» України неодноразово йшли на кроки щодо збереження відносин між двома об’єднаннями. Але ми бачимо це можливим тільки при чітко вираженій позиції російських церков «Слово життя»: відкрите покаяння за війну та гріхи свого народу й уряду, покаяння С.В. Ряховського стосовно його заяви або вихід (усунення) предстоятелів Асоціації церков ХВЄ „Церкви віри“ з правління РОСХВЄ.

Ми переконані, що справжня віра підкріплюється справами, інакше вона є мертвою. Ми також усвідомлюємо, що глибоке покаяння та відповідні йому вчинки є результатом внутрішньої дії Духа Святого та істини Слова Божого, і не можуть бути штучно нав’язані зовні. Але саме це є необхідною умовою для справжніх братніх стосунків (1Ів.1:7-9).

У зв’язку з вищесказаним ми, старші пастори церков руху «Слово життя» України, прийняли рішення тимчасово припинити наші братні стосунки з пасторами руху «Слово життя» Росії до того часу, поки  не побачимо з боку керівництва руху чітко виражену публічну та практичну позицію у вищезазначених питаннях.

Також слід зазначити, що це звернення не стосується глобального руху «Слово Життя», частиною якого ми себе вважаємо.

Ми молимося, щоб у цей доленосний час Господь дав російським пасторам і церквам благодать бути вірними Богу, істині Слова та своєму покликанню від Господа, незалежно від ціни. Про це ж ми молимося й про себе.

У Христі,

Рада та церкви Союзу Християнських Церков України «Слово життя»

ukUkrainian ruРусский