ukUkrainian ruРусский

З 19 по 21 травня під Кременчуком у Полтавській області пройшов ретріт пасторів Союзу християнських церков «Слово життя» Україна. 77 учасників ретріта з 41 міста зібралися разом щоб прославити Бога і приділити увагу питанням і темам актуальним для пасторського служіння.

Практика ретрітів (“retreat” англ. – усамітнення) має під собою міцну біблійну підставу. Так, коли одного разу апостоли і учні Христа повернулися з місії, Ісус наказав їм усамітнитися для відпочинку і відновлення в силах – «Він сказав їм: Ідіть самі до безлюдного місця, та трохи спочиньте …» (Мар.6:30,31). Молитовні ретріти сьогодні практикуються служителями не стільки для відновлення своїх фізичних сил, скільки для духовного оновлення і служіння один одному.

Теми ретріта включали в себе важливі і актуальні питання, що стосуються практичного служіння пасторів церков, що входять до складу Союзу:

  • По-перше, увагу було приділено утвердженню в покликанні пастора, що є підставою для його служіння
  • Також були розглянуті принципи формування лідерських команд для ефективного служіння церкви
  • Говорили і про важливість служіння церкви з урахуванням потреб сучасної реальності оточуючого нас суспільства
  • Також особливо були розглянуті богословські виклики різних навчань, що розвиваються сьогодні в тілі Христа: оспорювання Божественної природи Ісуса, ухилення віруючих в іудаїзм, заперечення Триєдності Божества, нападки на практику десятин і крайності гіпер-благодаті

Особливою частиною даного ретріта було обговорення всіх розглянутих тем в невеликих групах. Дискусія, обговорення, практичні поради та зауваження від усіх пасторів-учасників були важливою ланкою, покликаною допомогти застосувати обговорювані теми на практиці.

Ну і звичайно ж, ще однією важливою частиною минулого виїзду стало служіння пасторів один одному духовними дарами. Спільне поклоніння і молитви, прояв і служіння пророчими дарами один одному, особисте спілкування і консультації — все це дозволило створити унікальну атмосферу відкритості до Бога і до ближнього протягом усього часу цього ретріта.

Відгуки учасників:

«Це був дуже гарний час, проведений нами на ретриті – час зміцнення та оновлення, час взаємної підтримки і спілкування»
(Ольга Потирайло, пастор церкви Скіменс)

«Особисто для мене це був дуже потрібний, корисний і насичений   час – для мого духу, душі і тіла. Все було дуже добре – від обраного місця і смачної їжі, до якісного спілкування і актуальності розглянутих тем. Вже чекаю можливості знову приїхати і зустрітися з людьми, які за ці кілька днів стали ще ближче до мене і один до одного. Дякую!” (Олександр Масюк; пастор YGS Church)

Також гарною підмогою в підтримці атмосфери відкритості стала організація тімбиілдинга в перший вечір ретріта. Ну а закінченням виїзду стала молитва за пасторів і вчинення Причастя.

ukUkrainian ruРусский