ukUkrainian ruРусский

Донецька і Луганська області, як і раніше, залишаються регіонами з найбільш напруженими духовними й соціальними обставинами в Україні. Основною причиною більшості проблем є військовий конфлікт, що триває вже четвертий рік. Ця неоголошена війна жахливим пресом тисне на уми й серця місцевих жителів, забираючи у них найпростіші людські радості, спокій і надію на майбутнє. Допомогу і підтримку людям в цих важких обставинах надають різні волонтерські й благодійні організації, міжнародні та державні фонди, а також безліч простих і небайдужих людей. Вагомий внесок у цю працю вклали також християнські громади України, чиї представники знаходяться в зоні конфлікту з найперших днів.

У 2014-му й 2015-му роках церкви України збирали та доставляли гуманітарні вантажі, брали участь в евакуації людей, організовували центри для вимушених переселенців і робили велику кількість подібної роботи. З кінця 2015 року напрямок цієї діяльності було скориговано, оскільки багато жителів не хотіли залишати свої будинки в зоні конфлікту, і чимало людей поверталося додому з інших регіонів країни. В цей час в зоні проведення АТО починається велика місіонерська робота, результатом якої є десятки нових церков і сотні відроджених людей, досягнутих силою Євангелія. У 2016 році в цей рух активно включилися церкви, що входять в об’єднання «Слово Життя Україна».

На сьогодні від церков «Слово Життя» на лінії розмежування працюють 10 місіонерських команд. У Донецькій області географія їх діяльності розташовується в населених пунктах: Первомайське, Верхньоторецьке, Новгородське, Іллінівка, Константинополь, Часів Яр й Білицьке. У Луганській області робота ведеться в містах – Лисичанськ, Новодружеськ та Гірське.

В озвучених місіонерських центрах та прилеглих до них селищах проповідується Добра новина серед місцевого населення, проводяться молитовні зібрання та спілкування. Особлива увага приділяється дітям, підліткам та молоді. Для них організовуються концерти, святкові заходи й виїзди на екскурсії в інші області України. Також надається гуманітарна допомога слабо захищеним категоріям населення даних селищ і міст у вигляді харчових продуктів, речей першої потреби, мийних засобів, заповнюються індивідуальні особливі потреби, проводиться ремонт житлових будинків людей, що постраждали в результаті бойових дій (перекриття дахів, відновлення приміщень, заміна розбитих вікон).

Місіонерське служіння команд в «сірій зоні» неможливо без особистого посвячення кожного її учасника, наразі воно активно підтримується місіонерською організацією CV (Christian Vision), Асоціацією Еммануїл та фондом взаємодопомоги Врятуємо Україну. Це дозволяє місіонерам приділяти максимум часу для служіння людям, головним результатом та метою якого є порятунок людей, перетворення суспільства і створення живих помісних Церков.

 

ВИ МОЖЕТЕ ПІДТРИМАТИ МІСІОНЕРСЬКУ РАБОТУ В ЗОНІ АТО, А ТАКОЖ ПРИЙНЯТИ В НІЙ ОСОБИСТУ УЧАСТЬ. БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ МОЖНА ОТРИМАТИ НАПИСАВШИ ЛИСТА НА АДРЕСУ:   wol.in.ukraine@gmail.com , А ТАКОЖ ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +380 67 729 27 27

ukUkrainian ruРусский