ukUkrainian ruРусский

Подобається нам це чи не подобається, віримо ми в це чи ні, але все ж існує ворог душ людських. І ім’я йому – диявол.

Він не той, з ким варто вести переговори або укладати союз. Деякі думають, що мир досягається шляхом переговорів. Ні, в духовному житті мир досягається тільки шляхом повної перемоги, а перемога приходить через битву. Ми знаємо, що все наше життя – це духовна боротьба. Це війна з дияволом, а не з людьми. Біблія говорить в посланні до Ефесян 6:12: «Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби.». Щоб бути успішними в цій війні ми повинні тримати не тільки оборонну, а й досить активну наступальну позицію.

Письмо говорить, що ця боротьба існує в духовному світі, і вона йде постійно. Тому нам потрібно постійно зберігати своє серце: «Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя» (Приповісті 4:23). Диявол бореться не просто за наші гроші, майно або здоров’я, але в першу чергу він бореться за людські серця. Якщо він захопить цю сферу, то про все інше не варто і турбуватися.

Диявол – не той, з ким варто вести переговори або укладати союз

Люди живуть в ілюзіях, невірно оцінюючи свої можливості, приліплені до земних цінностей. Сатана ж як ніхто інший добре розуміє, що життя людини на цій землі є тимчасовим. Письмо говорить, що «Дні літ наших у них сімдесят літ, а при силах вісімдесят літ…» (Пс.89:10). Багато людей приходять до такого розуміння тільки в старості. Диявол використовує всі трюки, щоб вплинути на людину. Зазвичай він не оголошує заздалегідь про свій візит, щоб ми могли підготуватися. Також він не виглядає як персонаж зі свинячим п’ятачком замість носа, хвостом і копитами. Письмо говорить, що диявол приходить у вигляді ангела світла, і його служителі прикидаються слугами праведності (2-Кор.11: 14-15). У цьому його стиль. Він приходить з брехнею.

Брехня – це ключова зброя сатани. Ми можемо говорити про гріх, похіть, єресі, окультизм …, але підстава, на чому все це побудовано – це брехня. А брехня, на те вона і брехня, що вона не відверта, не прозора. Тому то настільки багато людей потрапляють в тенета, хоча все шукають правди, чесності, правди і справедливості …

Розуміти стратегію ворога – це важлива частина для успіху і перемоги в духовній війні. Незалежно від того, яку позицію ми в даний момент займаємо – оборонну чи наступальну, в цій конфронтації диявол намагається не тільки агресивно зовнішніми ударами атакувати нас, але і якимись підпільними шляхами, хитрістю увійти в наше життя. Він готовий йти через «обхідні двори» і «таємні стежки» тоді, коли не виходить проникнути відкрито і прямо. Не секрет, що на всі ці хитрощі натрапляють навіть діти Божі.

Письмо говорить, що ми повинні бути здоровими. Ґрунтовність це гарна якість: «Бо не дав нам Бог духа страху, але сили, і любови, і здорового розуму» (2Тим.1: 7). Цнотливість – це розсудливість. Письмо також говорить, що б ми були розсудливими, щоб ми пізнавали, що є воля Божа (Рим.12: 2). Дуже багато місць Писання і в Старому і Новому Завіті говорять про необхідність роздумів і міркувань. Ось тільки деякі з них:

 • «Усе досліджуючи, тримайтеся доброго!» (1Сол.5:21).
 • «щоб відкинути, за першим поступованням, старого чоловіка, який зотліває в звабливих пожадливостях, та відновлятися духом вашого розуму» (Еф.4:22-23).
 • «А ми маємо розум Христів!» (1Кор.2:16).
 • «Бо пильную про вас пильністю Божою, заручив бо я вас одному чоловікові, щоб Христові привести вас чистою дівою. Та боюсь я, як змій звів був Єву лукавством своїм, щоб так не попсувалися ваші думки, і ви не вхилилися від простоти й чистости, що в Христі» (2Кор.11:2,3).

Брехня – це ключова зброя сатани

Письмо говорить, що людина може бути з пошкодженим розумом. При цьому мова не йде про фізичну травму. Є люди, які ніколи не мали струсу мозку, але у них пошкоджений розум. Є люди, які пережили струс мозку і у них все нормально. Тому що розум може бути пошкоджений не зовнішнім лише впливом, але впливом внутрішнім, за допомогою брехні.

Ми всі розуміємо, що брехня – це щось негативне. Але, тим не менш, зовні вона може здаватися дуже навіть позитивною і красивою. Так багато людей стали жертвами шахраїв-аферистів, тому що не змогли розрізнити брехні, тому що їм заздалегідь не говорили, що їх обманюють.

Якось один пастор розповів мені, що йому надійшов лист по Інтернету, в якому розповідалося, що вмирала одна бабуся мільйонерка, яка була віруючою. І вона через Інтернет дізналася про ту роботу, яка проводилась служінням цього пастора, і тому вирішила пожертвувати служінню кілька мільйонів доларів. О, така сума! Що потрібно зробити, щоб отримати її? Ну, зовсім небагато, тільки заплатити маленький податок, за переказ грошей. Це зовсім небагато, всього десять тисяч доларів, зате отримаєте відразу кілька мільйонів. Але, слава Богу, що той пастор на це не відреагував.

Зрозумійте, люди можуть бути засліплені обіцянками брехні. Дуже багато людей кидали все і тікали слідом якихось перспективних заробітків, які в наслідку виявлялися сексуальним або фізичним рабством. Адже про таку роботу не говорять відкрито: «Чи не хотіли ви підробити повією?», Або «Чи не хотіли б ви стати рабом на закритих плантаціях?». Багато ловилися на цю вудку, не цікавлячись візою, робоча чи вона або туристична, не пізнаючи інформацію про компанію – чим вона займається, що з цього приводу кажуть у посольстві, що говорить Міністерство Закордонних Справ і т.д. Ні, в очах були тільки великі перспективи, великі заробітки. Люди ловилися на це, тому що раніше їх розум виявився в чомусь пошкоджений.

Самовпевненість не раз ставала причиною падіння

«А коли хто навчає інакше, і не приступає до здорових слів Господа нашого Ісуса Христа та до науки, що вона за правдивою вірою, той згордів, нічого не знає, але захворів на суперечки й змагання, що від них повстають заздрість, сварки, богозневаги, лукаві здогади, постійні сварні між людьми зіпсутого розуму й позбавлених правди, які думають, ніби благочестя то зиск. Цурайся таких!» (1Тим.6:3-5).

Письмо говорить, що можуть виникати заздрість, сварки, лукаві підозри і т.д. І все це відбувається між людьми зіпсованого розуму. Що хоче зробити диявол? Він бажає принести людині брехню, щоб її розум виявився пошкодженим, а потім її легко буде вести далі. Когось шляхом гордості і бунту, іншого шляхом єресей і духовної омани.

Якщо говорити про єресь, то ми розуміємо, що це жорстка брехня, коли людина вже звабилася, прийняла помилкові догми, пішла за лжепророками і псевдо вчителями. Але ж брехнею також є і омана, і забобони, і стереотипи. Багато людей виявляються у брехні щодо своїх планів, вони кажуть, що «відчувають», що треба зробити це або те, але в реальності Бог їм нічого не говорив і ні до чого такого не спонукав. Можна бути спійманим навіть на дрібницях.

Скільки існує культів або близьких до християнства організацій, які пропонують безліч способів отримання одкровень і пізнання Бога. Це якось дивно звучить. Але цього б не існувало, якби люди не вадилися на це. Не було б шахраїв на вулицях, якби люди не вадилися б на це. Чи не друкувалося б ніяких брудних газет, так званої «жовтої преси», якби люди не читали їх. Але люди вловлюються, читають, сприймають дивні ідеї, вступають в спілкування з шахраями …

Чому це відбувається? Тому що не можуть розпізнати ці таємні стежки, через які брехня приходить в їх життя. Письмо говорить про диявола: «Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він неправдомовець і батько неправді» (Ів.8:44).

Під час битви на війні літають сліпі кулі. Одна може пролетіти мимо, інша тільки подряпати, інша важко поранити, а якась може вразити і на смерть. Те ж саме відбувається з брехнею. Іноді вона летить і пролітає повз, а іноді раз, і потрапляє. Людина може виявитися у брехні навіть тоді, коли має сто відсоткову впевненість: «Я у брехні ніколи не опинюся». Але ось саме так подумавши, вона вже по вуха в неї загрузла. Якщо ми допускаємо, що можемо бути обдуреними, тоді ми будемо більш обачні. Так як саме самовпевненість не раз ставала причиною падіння. Повністю довіряти можна тільки Богу. А на всі інші речі треба дивитися через призму Слова Божого.

Повністю довіряти можна тільки Богу, а на всі інші речі треба дивитися через призму Його Слова

ЯКИМ ЧИНОМ БРЕХНЯ МОЖЕ ПРИЙТИ В ЖИТТЯ ЛЮДИНИ?

 1. Окультизм

Один із шляхів, найбільш небезпечний, тому що це навіть не стежка, а величезна таємна магістраль. Це щось дуже серйозне, коли люди починають загравати з духовним світом, вдаючись до того, про що не знають, і кажучи і роблячи те, справжнє значення чого від них приховано.

Цей світ дуже сильно загруз в окультизмі. Чому? Тому що людей тягне до таємного знання, яке можна знайти через ворожіння, викликання духів і т.п. В такому випадку диявол приходить в життя людини, і це не буває безслідно для розсудливості. Тому що диявол брехун. До одних приходять нав’язливі ідеї, до інших приходять нав’язливі голоси, хтось починає жити страхами. У Книзі Повторення Закону 18:10 написано, що будь-яка така окультна практика називається Богом – мерзота. Що б не трапилося в твоєму житті, ніколи не користуйся послугами таких людей. Все це брехня, яка спрямована на те, щоб зруйнувати твій розум і розсудливість.

 1. Напівправда або половинчасте знання

Коли ми взагалі нічого не знаємо, то ми щасливі люди в своєму невіданні. Коли ж людина має неповне знання, то вона так само може бути обманутою. Це відбувається, коли хтось зібрав «вершки», але не знає всього як слід. Наприклад, хтось прочитав один раз Біблію, але не потрудився над тим, щоб бути глибоко вкоріненим в Слові, та вже почав робити власні тлумачення і створювати нові доктрини з тих чи інших питань, не прислухаючись ні до чиєї думки. Адже він сам читав, і тому нічого його вчити.

Одного разу Ісус, звернувшись до садукеїв, сказав: «Помиляєтесь ви, не знавши писання, ні Божої сили» (Матв.22:29). Він потрапив в саму десятку. Вони не знали Писання, але жили переказами, з покоління в покоління, самостійно не вивчаючи написане.

Навіть в бажанні служити Богу, люди можуть почати вірити в якусь дурницю. Вони виривають якийсь один вірш з контексту Біблії, і будують на ньому неправильне вчення. Дуже багато хто потрапляє в єресі не через бажання піти від Бога, а навпаки – шукаючи Його. Неповне знання небезпечне. Це і є шлях, по якому приходить сатана. Хочеш бути в істині? Вивчай Писання, наповнюйся Словом Божим, щоб диявол не міг тебе обдурити.

 1. Тяга до таємного гріха

Ще одна стежка – це коли людина має тягу до гріха. Якщо людина живе в якомусь гріху, то рано чи пізно настане момент вибору – або серйозно з цим розбиратися, або перестати себе за це засуджувати. Людина не може робити довго те, що суперечить його принципам. І тому рано чи пізно, вона починає або свої принципи пристосовувати до обставин, або обставини до своїх принципів. Одне з двох.

«Не дайте себе звести, товариство лихе псує добрі звичаї!» (1Кор.15:33). Чому так написано? Тому що людина не може з одного боку знати, що погане товариство його розбестить, а з іншого боку залишатися в цій спільноті. Вона або розірве відносини, або буде продовжувати спілкуватися, але всередині обманювати самого себе. Говорячи собі, що вона серед них як Мойсей в фараоновому царстві, що вона просто провісник істини для них. Що її година ще проб’є, і всі вони одного разу … Але істина полягає в тому, що якщо людина не полишає гріх, то вона повинна якось його пояснити в своєму житті. Якщо ж пояснення знайдено, то ця проблема так і залишиться в житті людини, і більш того – поведе її далі.

Коли ми ображені або в гніві, наші емоції завжди все спотворюють

 1. Неправильне розуміння Божої милості і захисту

Людина може робити дурниці або жити за тілом, і при цьому думати, що їй від цього нічого не буде, бо Бог її розуміє і захищає. Але коли приходить праведна відплата, то вона починає запитувати – чому все так в її житті вийшло? «Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне!» (Гал.6:7). Чому ж вона так помилилася? Та ж сама причина – любов до гріха. Людина любить гріх, чіпляється за нього, тримається так, що готова навіть брехати. Брехня провокує нову брехню: «Коли ж кажемо, що не маєм гріха, то себе обманюємо, і немає в нас правди! Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (1 Івана 1:8,9).

 1. Плітки

Багато людей потрапляють в брехню саме через плітки. Причому несвідомо. Коли люди пліткують, вони не називають пліткаря пліткарем, а себе співучасником пліток. Вони просто розмовляють, спілкуються, міркують, розмірковують … про когось. При цьому навіть можуть говорити: «За цього брата (або сестру) треба молитися».

Коли вам розповідають історію з п’ятих рук, то ви повинні сприймати її як сімдесяти відсоткову брехню. Письмо говорить: «Слова обмовника мов ті присмаки…» (Пр.18:9). Якщо ви любите байки, історії, розмови, то ви в зоні ризику.

 1. Перебільшення власних знань і досвіду

Багато людей говорять, що щось знають, тому що стикалися з цим не раз, прожили життя, бачили на своєму шляху і таких і інших. І, здавалося б, що це добре, адже людина спирається не на чиюсь розповідь, а на власний досвід. Але і тут ми можемо помилятися, адже наш досвід сам по собі обмежений, і ми не знаємо всього, ми не Бог. Павло говорить: «Коли хто думає, ніби щось знає, той нічого не знає ще так, як знати повинно» (1Кор.8:2).

Не дивлячись на те, що люди мають якийсь досвід, вони повинні бути досить відкриті, щоб перевірити його ще раз. Якщо ж хтось спирається на свій досвід, як на Біблію, то він може виявитися у брехні. Якщо ж ми навіть свій досвід не сприймаємо за 100% істину, і хочемо переконатися – чи маємо рацію взагалі, то маючи такий ось підхід, ми будемо більш праві.

Бажаючи зберегти себе від падіння, нам вкрай важливо не говорити собі: «Все! Я все знаю, я все вирішив! »

 1. Надмірна довіра людям

Ми повинні довіряти людям, але при цьому пам’ятати, що Біблія говорить: «Вірить безглуздий в кожнісіньке слово» (Пр.14:15). Кому ж можна вірити у всьому? Тільки Богу. А значить це, що до всіх людей тепер треба ставитися з підозрою? Не варто кидатися в крайності, але до кожної ситуації треба підходити зважено. Коли людина нерозважлива, вона вірить всьому.

Так багато людей живуть авторитетами. Якщо ось цей чоловік сказав, то все … Якщо в тій газеті надрукували, то все … Але послухайте, скільки брехні за всю історію людства існувало й існує в засобах масової інформації? Скільки разів авторитетні люди вводили натовп в оману і помилялися самі? Люди довіряють засобам масової інформації, але проходить тридцять років, і потім створюються передачі типу: «Як все було насправді». І ми дивимося, як було за часів Хрущова, Брежнєва, Олександра ІІ, і дивуємося. Як люди могли вірити цьому тоді? А вірили ж. Довіряти можна тільки Біблії, а на решту треба дивитися і розмірковувати.

 1. Образа або зачарування

Образа приносить брехню про інших людей. Коли ми ображені або гніваємося, наші емоції завжди все спотворюють. Ви коли-небудь намагалися згадати що-небудь хороше про людину, на яку дуже ображені? Або ж згадати що-небудь погане про того, ким зачаровані? У всіх є близькі люди, і ви знаєте їх хороші і погані сторони, однак, це не заважає вам підтримувати хороші відносини. Ви розумієте, що і у вас є хороші і погані сторони. У нормальному стані людина здатна бачити в іншому «обидві сторони медалі», але якщо емоції оволоділи нею, то вона бачить тільки одну. І тоді треба подумати про те, щоб не допускати емоцій більше ніж треба.

 1. Пристрасть

І, нарешті, ми можемо потрапити в пастку, якщо у нас є сильне бажання чогось. Наприклад, хтось дуже сильно хоче одружитися, але всі навколо йому кажуть, що він вибрав неправильну людину. Однак, сильна пристрасть може перешкодити людині почути пораду від Бога. Або ж людина хоче емігрувати, уявляючи собі, що в тій країні течуть річки доларів і з усіх боків запрошують на високооплачувану роботу. І коли їй кажуть, що у неї немає ні спеціальності, ні володіння мовою, то вона все одно нікого не слухає. Чому ці люди не хочуть подивитися правді в очі? Тому що є пристрасть.

Біблія говорить: «Теж не добра душа без знання, а хто наглить ногами, спіткнеться» (Пр.19:2). Часто трапляється, коли до служителів церкви приходить хто-небудь з віруючих, щоб отримати пораду, а в розмові з’ясовується, що людина вже все вирішила, і навіть, задаючи питання, в її голові заздалегідь приготована відповідь. При такому розвитку подій завжди вкрай важко допомогти людині поглянути правді в очі. Навіть коли вона молиться або шукає ради, серце її закрито від істини.

Бажаючи зберегти себе від падіння, нам вкрай важливо не говорити собі відразу: «Все! Я все знаю, я все вирішив!». Пристрасно бажаючи виконати волю Божу, все-таки краще залишатися доступним для порад і коригування, не поспішати і не забігати вперед, а пізнавати, що є воля Божа, щоб слідуючи за Христом бути здатним сказати: «Не моя воля, а Твоя нехай станеться».

ЗБРОЯ ПРОТИ БРЕХНІ

Бог дав нам хороший інструмент – це наш розум. Він може бути нашою проблемою, а може бути нашим благословенням. Слово «Предрассудок» (рос., укр. «Забобон») розкладається на дві частини – «пред» (рос., укр. «перед») і «рассудок» (рос., укр. «розум»). Саме так часто і виходить – перш ніж людина починає мислити тверезо, хтось або щось намагається йому нав’язатись. Ми не повинні приймати брехню – ні про ближнього, ні про Бога.

Засіб, як диявол намагається нав’язати нам свою волю – це брехня. Бог є істина. Ми діти світла, а не діти темряви. Але ми можемо бути обманутими і тому повинні бути особливо пильними: «Тому то, хто думає, ніби стоїть він, нехай стережеться, щоб не впасти!» (1Кор.10:12).

Щоб не бути обманутим, треба більше спілкуватися з Богом, говорити особисто з людьми, а не дізнаватися інформацію «з третіх рук», берегтися від прийняття рішень в запалі емоцій, намагатися мати повне знання, а не половину.

Воля Божа, щоб Його діти були здорові у вірі, не допускали брехні в своє життя. А Він Сам завжди готовий допомогти: «І пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Ів.8:32).

 

Джерело: domnaskale.org

ukUkrainian ruРусский